Přijeďte k nám a užijte si

Hotel Malý Pivovar

    

 

Zámek Sychrov

Vzdálenost: 22 km
Novogotický zámek nacházející se na severovýchod od Turnova je velikým lákadlem většiny turistů. Jeho pohádkový exteriér láká i filmaře, proto se Sychrov objevil i v několika pohádkách i filmech. K zámku patří i nádherný park, ve kterém se konají nejrůznější kulturní akce. K velmi oblíbeným patří každoroční Skotské hry.

Oficiální stránky hradu www.zamek-sychrov.cz

 

 

Zámek Mnichovo Hradiště

Vzdálenost: 3 km
Mnichovohradišťský zámecký areál je příkladem velkolepého barokního šlechtického sídla, které se dochovalo jen v málo pozměněné podobě. 
Známý vojevůdce Albrecht z Valdštejna získal toto sídlo konfiskací v roce 1623. A rod Valdštejnů toto sídlo vlastnil po dlouhá staletí.Zámek byl v roce 1945 zestátněn, v současnosti je ve správě Národního památkového ústavu. 

Oficiální stránky hradu www.mnichovo-hradiste.cz

 

 

Humprecht

Vzdálenost: 21 km
Humprecht je lovecký zámeček na stejnojmenném kopci nedaleko města Sobotky. Byl letním sídlem Humprechta Jana Černína z Chudenic, císařského velvyslance v Benátkách. Návrh stavby vytvořil Carlo Lurago ve stylu manýrismu, s prvky pozdní renesance a raného baroka. Zlatý půlměsíc byl na vrchol umístěn roku 1829 místo původního zrezivělého slovanského kříže na základě pověstí o tom, že Heřman Černín byl vězněn v Turecku.

Oficiální stránky hradu: www.humprecht.cz

 

Studený průchod

Studený průchod je skalní soutěska v Příhrazských skalách, která své pojmenování dostala podle studeného vzduchu, který se v ní drží i během letních měsíců. I v těch největších vederch nepřesáhne teplota 10°C. Soutěska vznikla posunem okrajové kry pískovcového masivu Mužský. Její délka je 125 metrů a výška až 15 m. V roce 1866, v době prusko-rakouských válek, nad ní byla vystavěna rakousko dělostřelecká baterie, která měla za úkol střežit silnici z Mnichova na Turnov. Pruské jednotky na ní však zaútočily a donutili ji k útoku, viz povídání o vrcholu Mužský.

Pokračovat ve čtení

 

Zámek Hrubý Rohozec

Vzdálenost: 21 km
Zámek Hrubý Rohozec leží ve stejnojmenné obci na severozápadním okraji Turnova. Původní hrad Rohozec postavený kolem roku 1280 postupně během staletí prošel několika přestavbami. Poslední, empírová, pochází z 19. století, kdy zámek vlastnil rod Desfoursů. Předposlední majitel zámku Mikuláš Vladimír Des Fours Walderode na něm až do 30. let 20. století se svou manželkou Gabrielou Karolínou a jejich syny Maxmiliánem a Ludvíkem žil.

Oficiální stránky hradu www.hruby-rohozec.eu

 

 

Muzeum ŠKODA AUTO

Vzdálenost: 19 km
V roce 1895 založili Václav Laurin a Václav Klement v Mladé Boleslavi společný podnik. ŠKODA tak patří k jedné z nejstarších automobilových značek na světě. Muzeum oživilo tento příběh na autentickém místě – v bývalých výrobních halách, ve kterých se až do roku 1928 vyráběly automobily. Hned vedle v největším a nejmodernějším závodě tento příběh pokračuje: den co den tam sjíždějí z výrobní linky nové škodovky. Také v muzeu je historie stále v pohybu: výstavy, řady akcí, koncertů a v neposlední řadě obměna exponátů nabízejí celoročně inspiraci a rozmanitost.

Oficiální stránky: 
museum.skoda-auto.cz

 

Hrad Bezděz

Vzdálenost: 25 km
Je symbolem a dominatou oblasti nazývané Máchův kraj. Tato oblst kolem Máchova jezera je plná malých skal v hlubokých borových lesech. Hrad Bezděz se vypíná na vyšším vrcholu dvou spojených kopců a jeho silueta je známá především čtenářům dětského časopisu Čtyřlístek.

Oficiální stránky hradu: www.hrad-bezdez.eu

 

Hrad Kost

Vzdálenost: 20 km
Mohutný a velmi dobře zachovalý hrad se nachází nedaleko města Sobotky. Zcela netypicky hrad nestojí na vysokém kopci nebo ostrohu, ale v údolí, avšak na skalním bloku, což v historii dopomohlo hradu získat status nedobytnosti. Kost se nachází v průsečíku údolí Plakánek, které je velmi romantické a jedinečné pro celou oblast Českého ráje. 

Oficiální stránky hradu: www.hrad-kost.cz

 

Klášter Hradiště nad Jizerou

Obec založená pravděpodobně ve 12. století se nachází na samém okraji Českého ráje. Historie se o ní zmiňuje především v souvislosti s jedním z prvních cisterciáckých klášterů u nás, založeným roku 1144. Již v době halštatské tu stávalo hradiště, odtud získala obec (a klášter) své původní jméno. Současný název Klášter Hradiště nad Jizerou pochází až z počátku 20. století.

Pokračovat ve čtení

 

Vrch Mužský

Čedičový vrch Mužský (463 m n. m.) je nejvyším bodem okresu Mladá Boleslav ve Středočeském kraji. Selektivní eroze na vrcholu obnažila žílu čediče pocházející z erupce třetihorní sopky, která obrovskou pískovcovou skálu roztrhla a vzniklou průrvu vyplnila žhnoucím magmatem. Postraní srázy vrcholu této obří sopky tvoří skalní města Příhrazy, Drábské světničky, Valečov a Drhleny.

Pokračovat ve čtení

 

Drábské světničky

Drábské světničky se nachází na jížním okraji Českého ráje. Jsou součástí skalního masivu, který se vypíná z rovinaté krajiny mladoboleslavska. Skalní masiv Drábských světniček a Příhrazských skal je první dominantou, kterou na cestě do Českého ráje potkáte.

Pokračovat ve čtení

přejít na mapu / go to map

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net