Přijeďte k nám a užijte si

Hotel Malý Pivovar

    

 

 

HISTORIE HOTELU

Samotné budovy HOTELU MALÝ PIVOVAR spadají pravděpodobně do druhé poloviny 16. století, kdy vznikly spolu se stavbou renesančního zámku, jenž byl vystavěn na ruinách kláštera.  Již zde nalézáme také první zmínku o tom, že  součástí panství byl i malý zámecký pivovar, jehož nedílnou součástí byly i prostory pro výrobu sladu, tedy SLADOVNA.

Po roce 1623 se majiteli  areálu stává rod Waldstein-Wartenbergů. Prvním a zároveň i nejvýznamnějším majitelem byl Albrecht z Valdštejna, pochovaný v nedaleké kapli v areálu zámku Mnichovo Hradiště.

V roce 1852 probíhá rozsáhlá přestavba a vše se podřizuje potřebám pivovaru Klášter. Přitom vznikají postupně další a další rozsáhlá sklepení v celém areálu.

Za zmínku také stojí zazděné dělostřelecké koule ve fasádě hotelu, v místech zásahů od pruského dělostřelectva. Jedná se o vzpomínku na prusko-rakouskou válku a bitvu u Mnichova Hradiště konanou dne 28. června 1866.

Novou historii píše až v 90. letech minulého století  pivovar Klášter. Ten se rozhodl zbudovat v podzemních prostorech pivovarskou restauraci, která se stala ideálním cílem mnoha návštěvníků. 

Rekonstrukce a výstavba hotelu do dnešní podoby probíhala v letech 2012 až 2019. Při ní se maximálně dbalo na zachování historické předlohy, a to od původních historických kleneb s pískovcovými sloupy až po klenby s kovanými lustry v hotelové restauraci. 

Architektonickou zajímavostí je i původní dřevěná konstrukce hotelové části, která je podepřena dřevěnými sloupy z celých kmenů. Celý ráz hotelu podtrhují nádherné kované prvky mistra kovářského. 

HOTEL MALÝ PIVOVAR ****

Klášter Hradiště nad Jizerou 22
294 15 Czech republic
(Mladá Boleslav, Turnov, Bakov nad Jizerou, Liberec)
recepce:
tel.: +420 702 136 980
e-mail: recepce[at]hotelmalypivovar.cz

www.hotelmalypivovar.cz 


       Pokladny AWIS - pokladní systémy s historií

Kudyznudy.cz - tipy na výlet

přejít na mapu / go to map

Download Free Premium Joomla Templates • FREE High-quality Joomla! Designs BIGtheme.net